Darmowa dostawa od 250,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

SKUTECZNE SPOSOBY NA GRYZONIE - JAK ZWALCZAĆ MYSZY?

2023-03-27
SKUTECZNE SPOSOBY NA GRYZONIE - JAK ZWALCZAĆ MYSZY?

Jeśli w nocy słyszysz ciche skrobanie, znajdujesz maleńkie odchody oraz ślady gryzienia na meblach, to prawdopodobnie masz do czynienia z nieproszonymi gośćmi - myszami. Te maleńkie gryzonie potrafią zrobić wiele szkód, a przy tym bardzo szybko się rozmnażają. Trzeba więc działać szybko i skutecznie. Poznaj najlepsze sposoby na gryzonie.

Myszy w domu to częsty problem. Gryzonie te dobrze się u nas czują, ponieważ w środowisku ludzkim mają łatwy dostęp do żywności. Niestety są one w stanie mocno uprzykrzyć nam życie. Podgryzają meble, niszczą kable i opakowania. Przy tym roznoszą wiele chorób, w ekspresowym tempie się rozmnażają, a na dodatek trudno je przepędzić domowymi sposobami. W ich zwalczaniu pomoże nam więc specjalna trutka na myszy.

Skuteczny środek na myszy

Efektywnym środkiem na myszy jest RODICUM ALPHA. Substancją czynną produktu jest alfachloraloza, która występuje w postaci pasty. To niezwykle skuteczny środek, który zaczyna działać już po 15 minutach od spożycia. Dzięki ekonomicznemu opakowaniu zwalczysz nawet 50 myszy.

Użycie go jest bardzo proste i wygodne. Z pudełka należy wyciągnąć specjalny pojemnik gotowy do użycia (stację deratyzacyjną) z trutką w środku i położyć go w miejscu żerowania szkodników. Co ważne, konstrukcja pudełka stanowi ochronę przed dziećmi, a także przed zwierzętami domowymi i gospodarczymi.

Przygotowanie do procesu zwalczania myszy

Zwalczanie myszy przyniesie pożądane efekty, jeśli dobrze się do tego zabierzemy. Przede wszystkim nie należy dopuścić do przenoszenia pojemnika z trutką w inne miejsca (np. przez zwierzęta domowe).

Z całego obszaru, po którym gryzonie mogą się przemieszczać, konieczne jest uprzątnięcie resztek pokarmów: np. pestek czy ziaren - wszystkiego, co nadaje się do zjedzenia przez myszy. Trutkę trzeba umieścić w miejscach żerowania szkodników: na ścieżkach, przy ich gniazdach i otworach, które wygryzły.

Na co zwrócić uwagę podczas zwalczania myszy?

Przy zwalczaniu dużej kolonii gryzoni, należy rozłożyć kilka stacji deratyzacyjnych. Najlepiej w odległości ok. 3 metrów od siebie.

Środki na myszy są szkodliwe dla ludzi, dlatego podczas wykładania trutki nie należy spożywać żadnych pokarmów, ani palić tytoniu. Po wyłożeniu pojemników ze środkiem na myszy należy dokładnie umyć dłonie.

Po wytępieniu gryzoni, trutki należy usunąć.

Myszy w domu to powszechne zjawisko. Na szczęście współczesne środki pozwolą ci szybko i skutecznie uporać się z problemem.

pixel