Darmowa dostawa od 250,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Blog

PRZĘDZIOREK - JAK GO ROZPOZNAĆ I JAK Z NIM WALCZYĆ
Działkowicze, miłośnicy roślin doniczkowych, ale także amatorzy przydomowych upraw każdego roku muszą stawiać czoła licznym szkodnikom, atakującym ich rośliny. Duża część z nich, jak np. przędziorek, jest tak niewielkich rozmiarów, że trudno je dostrzec gołym okiem. Efekty działania stają się widoczne dopiero wtedy, kiedy zaatakowana przez szkodniki roślina zaczyna chorować. Pozostawiona bez pomocy, najpewniej zwiędnie. Na szczęście istnieją skuteczne metody, aby szybko pozbyć się szkodników i uratować rośliny.
Czytaj więcej
CZARNA PLAMISTOŚĆ RÓŻ – GROŹNY PATOGEN
Czarne plamy pojawiające się na liściach roślin ozdobnych zazwyczaj świadczą o chorobie grzybowej. Brak skutecznej i szybkiej reakcji sprawi, że nieleczony krzew czy bylina stracą swój czar, czego następstwem będzie konieczność całkowitego wyplenienia rośliny. Działkowicze i ogrodnicy amatorzy wiedzą, że ochrona kwitnących roślin ozdobnych i krzewów to zadanie niełatwe, ale realne. Jest kilka sprawdzonych metod, dzięki którym czarna plamistość róż już więcej nie będzie problemem.
Czytaj więcej
ZADBAJ O SWÓJ OGRÓDEK WARZYWNY - CHOROBY OGÓRKÓW I CEBULI
Uprawa ogródka warzywnego przynosi wiele korzyści w postaci własnych plonów, może cieszyć oko, a także stać się ciekawym zajęciem na działce, czy przydomowym ogródku. Aby jednak przyjemne hobby nie przemieniło się w żmudną pracę nad ratowaniem swoich zbiorów, należy zadbać o odpowiednią ochronę ogrodu przed różnego rodzaju chorobami.
Czytaj więcej
KOMPLEKSOWA OCHRONA OGRODU PRZED GRYZONIAMI
Gryzonie żerujące w obrębie działki mogą stanowić poważny problem. Hodowcy warzyw i roślin owocowych bardzo często skarżą się na ogromne zniszczenia spowodowane plagą tych drobnych szkodników. Niestety, standardowe metody ich zwalczania niekiedy nie wystarczają do ich całkowitego przepędzenia. Na szczęście istnieją skuteczniejsze sposoby, które mogą pomóc w likwidacji problemu w postaci gryzoni...

Czemu gryzonie w ogrodzie są szkodliwe?
Czytaj więcej
BUKSZPAN – UPRAWA, PIELĘGNACJA I SADZENIE
Bukszpan (Buxus) ma w ogrodzie uniwersalne zastosowanie, służy m.in. do zakładania żywopłotów, tworzenia brył geometrycznych i obrzeży oraz wzbogacania kompozycji krzewiasto-drzewiastych. W niewłaściwych warunkach choruje, a w dodatku jest podatny na szkodniki, np. ćmę bukszpanową. Jak dbać o bukszpan?
Czytaj więcej
ŚRODKI NA CHOROBY WARZYW I OWOCÓW - ZADBAJ O SWOJĄ UPRAWĘ
Ochrona drzew owocowych czy warzyw to zajęcie wymagające systematyczności. Kluczem jest także dobór odpowiednich preparatów. Nawet niewielkie zaniedbania w tym wypadku mogą doprowadzić do strat w wysokości i jakości plonów. Jak dbać o uprawy warzyw i owoców?

Z reguły najwięcej uwagi w ogrodzie poświęca się roślinom jadalnym. Ochrona sadu, warzyw i ziół musi być kompleksowa, by uzyskać z nich wysoki, zdrowy i smaczny plon. W praktyce ochrona ogrodu powinna obejmować także inne grupy, które mogą stać się żywicielami dla szkodników i patogenów, tym samym ułatwiając ich rozprzestrzenianie.
Czytaj więcej
RÓŻE POD OCHRONĄ - ZWALCZENIE MSZYC I CHORÓB GRZYBOWYCH
Róże to jedne z najpiękniejszych krzewów pełniące różnorodne funkcje w ogrodzie, od dekoracji rabat po okrywanie terenu i zasłanianie ścian. Nie jest to jednak grupa szczególnie łatwa w uprawie. Przy niewłaściwych warunkach na różach często pojawiają się choroby i szkodniki. Kluczem jest szybka reakcja. Na czym polega kompleksowa ochrona róż?
Czytaj więcej
OWADOBÓJCZE ŚRODKI OCHRONY ROŚLIN - JAK ZWALCZYĆ MSZYCE?
Mszyce to wszędobylskie szkodniki, które czynią spustoszenie w ogrodzie, a mogą pojawić się także w domu i na balkonie. Zwalczanie mszyc nie musi być trudne, o ile zastosuje się odpowiednie środki owadobójcze, najlepiej od razu po zauważeniu problemu. Jak skutecznie radzić sobie z żarłocznymi owadami?
Czytaj więcej
OCHRONA WARZYW PRZED SZKODNIKAMI
Biorąc się za zwalczanie szkodników na warzywach, należy pamiętać o bezpieczeństwie. Własne uprawy, szczególnie te działkowe lub przydomowe, zwykle mają być źródłem ekologicznych warzyw, dlatego dobór stosowanych środków ochrony roślin musi być bardzo staranny. Na szczęście istnieją skuteczne preparaty, które pomagają odstraszać i zwalczać szkodniki na warzywach. Takim środkiem jest Limocide, który został stworzony na bazie olejku pomarańczowego, substancji występującej w naturze. Jednocześnie wykazuje się bardzo dużą skutecznością w zwalczaniu przędziorków, mszyc, skoczków, miodówek, mączlików, wciornastków, szpecieli czy pilśniowca winoroślowego. Pomaga również w walce z chorobami grzybowymi, które stanowią kolejne duże zagrożenie dla upraw warzyw. W naszym sklepie internetowym znajdziesz trzy wersje środka Limocide – do warzyw i owoców, do roślin ozdobnych oraz uniwersalny.
Czytaj więcej
REGENERACJA TRAWNIKA PO ZIMIE – ZASADY PIELĘGNACJI
Trawnik to często największa chluba ogrodnika. Zadbany i równy stanowi doskonałą ozdobę każdego ogrodu. Po zimie rzadko wygląda jednak imponująco. Co robić, by trud włożony w pielęgnację trawnika nie poszedł na marne? Jakie zabiegi przeprowadzić wiosną, by murawa się zregenerowała i wkrótce ponownie zachwyciła soczystą zielenią?
Czytaj więcej
pixel