Darmowa dostawa od 250,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

OCHRONA WARZYW PRZED SZKODNIKAMI

2023-03-27
OCHRONA WARZYW PRZED SZKODNIKAMI

Ochrona warzyw przed szkodnikami – jak zapobiegać?

W przypadku szkodników na warzywach zdecydowanie lepiej zapobiegać niż leczyć. Co prawda nie ma środków ani metod, które pozwalałyby całkowicie zabezpieczyć się przed nieproszonymi gośćmi, ale można podjąć pewne kroki, które pomogą uniknąć inwazji. Jakie?

    • Po pierwsze, należy odpowiednio wybierać odmiany uprawianych roślin. Istnieją warzywa bardziej i mniej odporne na choroby oraz ataki szkodników. Decydując się na właściwe odmiany, zdecydowanie ułatwisz sobie uprawę.

    • Po drugie, powinno się stosować odpowiednie metody nawożenia, szczególnie organicznego. Ilość i rodzaj nawozu należy oczywiście dopasować do rodzaju upraw. Właściwe nawożenie wpłynie na zdrowy wzrost roślin, co wesprze ochronę warzyw przed szkodnikami.

    • Po trzecie, należy pamiętać o zmianowaniu, czyli uprawie różnych warzyw rok po roku w tym samym miejscu. Pozwala to uniknąć ataków szkodników oraz chorób, które mogą przeżywać w glebie podczas zimy. Warto również zadbać o dobre sąsiedztwo w uprawie warzyw, sadząc razem gatunki, które się uzupełniają i nawzajem chronią.

    • Po czwarte, należy unikać nadmiernego zagęszczenia upraw. Większe odstępy utrudniają rozprzestrzenianie się szkodników i patogenów oraz ułatwiają identyfikację zagrożeń.

    • Po piąte, trzeba bacznie obserwować rośliny, a w razie zauważenia ataków natychmiast przejść do zwalczania szkodników na warzywach.
       
Zwalczanie szkodników na warzywach

Biorąc się za zwalczanie szkodników na warzywach, należy pamiętać o bezpieczeństwie. Własne uprawy, szczególnie te działkowe lub przydomowe, zwykle mają być źródłem ekologicznych warzyw, dlatego dobór stosowanych środków ochrony roślin musi być bardzo staranny. Na szczęście istnieją skuteczne preparaty, które pomagają odstraszać i zwalczać szkodniki na warzywach. Takim środkiem jest Limocide, który został stworzony na bazie olejku pomarańczowego, substancji występującej w naturze. Jednocześnie wykazuje się bardzo dużą skutecznością w zwalczaniu przędziorków, mszyc, skoczków, miodówek, mączlików, wciornastków, szpecieli czy pilśniowca winoroślowego. Pomaga również w walce z chorobami grzybowymi, które stanowią kolejne duże zagrożenie dla upraw warzyw. W naszym sklepie internetowym znajdziesz trzy wersje środka Limocide – do warzyw i owoców, do roślin ozdobnych oraz uniwersalny.

pixel